444 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Birevim

Başvurudan Ne Kadar Süre Sonra Eve Taşınabiliyoruz?

Birevim faizsiz, peşinatsız ve ara ödemesiz ev sahibi olmanızı sağlamaktadır. Başvurudan ne kadar süre sonra eve tanışabiliyoruz, sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz: Evinizi teslim alacağınız tarihi belirlemek için noter huzurunda sıra tespiti işlemi yapılmakta, bu işlem sonucunda evinizi teslim alacağınız tarih belirlenmektedir. Size belirtilen bu tarihten itibaren istediğiniz zaman eve taşınabilirsiniz. Ev ile ilgili bütün belge işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Birevim İle Nasıl Ev Alınır ?

Birevimden ev almak için 4 adet tasarruf yöntemi bulunmaktadır. Bunlar; Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi v2, Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemidir. Bunların arasında en çok Sıra Tespitli ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemler ile nasıl ev alabilirsiniz, bunu cevaplayacağız.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi İle Ev Alma

İlk olarak almak istediğiniz evin tutarını belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonra peşinat verecekseniz, peşinatı belirtmeniz gerekmektedir. Peşinat zorunlu değildir, peşinatsız bir şekilde de sisteme girebilirsiniz. Bu aşamadan sonra aylık ödeyeceğiniz taksitler ve dahil edileceğiniz tasarruf grubu belirlenir. Belirlenen hususlar sözleşme haline getirilir ve karşılıklı olarak imzalanır. Daha sonra en güzel aşama olan, evi teslim alma tarihini belirleme aşamasına gelinecektir. Bu aşamada noter huzurunda sıra tespit yöntemi kullanılır ve evi teslim alacağınız tarih netleştirilir. Tarih belirleme işleminden sonra istediğiniz yerden istediğiniz evi alabilirsiniz.

Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi İle Ev Alma

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ile hemen hemen aynı işlemler yapılmaktadır. Burada tek bir fark bulunmaktadır. Bu fark,aylık ödeyeceğiniz taksit tutarlarıyla ilgilidir. Bu yöntem ile evinizin değerinin korunması sağlanır. Bu da konut fiyat endeksine göre ayarlanır. T.C. Merkez Bankası, her ay konut fiyat endeksi açıklar. Buna bağlı olarak taksitleriniz düzenlenir. Bu şekilde evi teslim alana kadar değeri korunmuş olur. Aynı şekilde noter huzurunda sıra tespiti yapılır ve evi teslim alacağınız tarih belirlenir. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek işlem, evinize taşınmak olacaktır.

Benzer Yazılar
BirevimHaber

BİREVİM Rekor Teslimat Yaparak Sektörüne Damga Vurdu

BirevimGenelMerak Edilenler

Dekorasyon Sırları ile Evinizi Güzelleştirin

BirevimSesli Makaleler

Birevim Sıra Tespiti (Çekiliş) Sonuçları ve Zamanı

Birevim

Birevim Ev Hesaplama Programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir