411 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimMerak EdilenlerSesli Makaleler

Birevim de peşinat ödemek zorunda mıyım? Çalışma Bedeli, peşinat değil mi?

Küçük bile olsa kendimize ait bir ev hepimizin hayali.

Elinde ev almak için yeterli parası olanlar ya da bir miktar peşinatı olanlar şanslı. Ya olmayanlar?

Ne yazık ki günümüz şartlarında elinde nakit parası olmayanlar için ev sahibi olmak günden güne daha da zorlaşıyor. Yüksek faizler ve peşinat sıkıntısı, onlar için ev alırken yaşanan en büyük sorunların başında geliyor.

Ev, araba vb. alırken bir miktarını peşin ödemek tabi ki imkanı olanlar için güzel bir fırsat. Çünkü peşinat ödememek, kısa vadede borç yükünü hafifletiyor gibi düşünülse de uzun vadede daha fazla yükü omuzlamak demek.

Zaten eğer kredi kullanarak peşinatsız ev alırım diye düşünüyorsanız maalesef bu fikri aklınızdan çıkarmanız gerekiyor. Çünkü, kredi kullanımında aranan şartlardan biri “peşinat” zorunluluğu. Konut kredisi kullanarak ev almak isteyen birinin, kredi tutarının yaklaşık %25’i oranında peşinat ödemesi gerekiyor.

Yani, eğer peşinatınız yoksa bu yol size kapalı sayılır.

Peki, peşinatsız ev almak Birevim de mümkün mü?

Birevim, yöntemlerini her müşterisinin farklı ödeme gücü ve beklentileri olduğunun farkındalığıyla oluşturmuştur.

Evet, hepimiz bir ev sahibi olmak istiyoruz. Ancak hepimizin hayalindeki ev, ödeme gücü, sahip olduğu şartlar ve beklentileri aynı değil.

Mesela, İstanbul’dan ev alma hayali olan bir memur ile Adana’dan ev almak isteyen bir esnafın almak istedikleri evin bedeli, ödeme güçleri vb. çok farklı.

İşte bu yüzden ödeme planları oluşturulurken Birevim müşterileri özgürdür, kısıtlamalara maruz kalmazlar.

Her müşteri kendi beklentileri ve imkanı doğrultusunda ödeme koşullarını tamamen kendi bütçesine göre belirler.

Dileyen müşteriler kendi belirledikleri oranda peşinat verebilir, dileyen müşteriler Birevim yöntemleriyle hiç peşinatsız ev sahibi olabilir.

Yani, Birevim de peşinat zorunluluğu bulunmaz!

Eğer Birevim’in peşinatsız ödeme seçeneklerinden yararlanmak isterseniz almak istediğiniz evin bedeli aylık ödeme gücünüze göre taksitlendirilir. Üstelik hiçbir ek maliyet, faiz, vade farkı vb. uygulamalar olmadan.

Ancak şunu bilmelisiniz ki, peşinat ödemek isterseniz bu size birçok avantaj sağlayacaktır.

Bu avantajlar neler mi?

Borcunuzu erken bitirme fırsatı elde edersiniz!

Peşinat ödediğinizde, peşinat miktarınız toplam borcunuzdan düşeceği için borcunuzu daha erken bitirme fırsatı elde edersiniz.

Peşinat ödemek sizi evinize daha erken kavuşturur!

Birevim ile ev sahibi olurken peşinat ödemek isterseniz bu tercihiniz evinizin son teslim tarihine etki edecektir. Ödediğiniz peşinat tutarına göre evinizin son teslim tarihi öne gelir.

Örneğin; %10 peşinatla 200 bin TL tutarında bir ev almak istediğinizde evinize, mevcut kampanyalara bağlı olarak ortalama 2 ile 10 ay önce kavuşursunuz.

Taksitlerinizi küçültür!

Almak istediğiniz evin bedelinin bir kısmını peşinat olarak ödediğinizde taksit ödemeleriniz küçülür. Bu da size daha rahat bir ödeme imkanı sağlar.

Birevim de ayrıca, peşinatını nakit olarak ödeyemeyen ya da ödemek istemeyen müşteriler için bir seçenek daha var. Dileyen müşteriler mevcut gayrimenkullerini ya da arabalarını Birevim’e peşinat olarak verebilirler.

Aklınıza takılan bir diğer konu ‘Çalışma bedeli peşinat mıdır?’ sorusu olabilir.  

Birevim, ev sahibi olmak isteyenlerin amacına daha kolay ulaşması için organizatör konumundadır.

Yapılan bu organizasyonda sunulan hizmet ve çalışmaların karşılığında, ilk taksitle birlikte alınan ücret ise çalışma bedelidir. Bu da çalışma bedelinin peşinat ile karıştırılmasına neden olmaktadır.

Oysa Birevim’in müşterilerinden talep ettiği çalışma bedelini peşinat olarak düşünmek yanlıştır.

Çalışma Bedeli ve Peşinat birbirinden tamamen farklı ödemelerdir.

Çalışma bedelinin içeriği; müşteriye verilen her türlü hizmetin geri planında yer alan işletme, personel, reklam vb. giderler, müşterinin taksitlerini atlatması ve ayrılması gibi durumlarda organizasyonun devamlılığı adına ihtiyaç duyulan finansal kaynak ve makul bir kardan oluşur.

Yani Çalışma Bedeli, Birevim’in müşterilerine sunmuş olduğu hizmetin karşılığıdır. Ödediğiniz peşinat ise sizin yapmış olduğunuz tasarruftur ve tamamen size aittir.

Dilerseniz aşağıdaki linke tıklayarak Çalışma Bedeli hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Http://birev.im/cbnk

Ya da dilerseniz aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulmak ve birlikte tasarruf muhteşem gücüyle, faizsiz, vade farksız, ek maliyetler olmadan ev sahibi olmak isterseniz 444 23 53 numaralı Birevim Detaylı Bilgi hattından bize ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar
BirevimBirlikte TasarrufGenel

Hedefi tam 12’den vurmak mümkün!

Birlikte TasarrufGenelHaberMerak Edilenler

Modern zaman alışkanlığı: Ertelemek!

BirevimBirlikte TasarrufEkonomi & FinansGenelHaber

Sosyal Finansın Dünya Liderleri Bu Zirvede Buluştu

BirevimBirlikte TasarrufGenelHaber

Birevim’den Türkiye’de Bir İlk : “İslami Finans Raporu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir