444 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Birevim

Birevim’den Evimi Hemen Teslim Alabiliyor Muyuz?

Birevim’de ev teslimi konusu çok merak edilmektedir. Ev teslimat işlemler, her ayın 1’i ile ayın son günü aralığında yapılmaktadır. Size belirtilen tarihte istediğiniz evi, istediğiniz yerden alabilirsiniz. Bu tespitten sonra evrak işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Tüm hususlar tamamlandıktan sonra evinizi teslim alabilirsiniz. Konu ile ilgili aklınıza takılan her şeyi Birevim’e sorabilirsiniz.

Birevim’den Ev Almak

Birevim’de bulunan yöntemler arasında pek fark yoktur. Ev teslimatında ortak noktalar bulunmaktadır. Sizlere Birevim’den nasıl ev alabilirsiniz ve evin teslimi nasıl oluyor, bu konularda bilgiler vereceğiz.

Her şeyden önce almak istediğiniz ev ile ilgili tutar belirtmeniz gerekmektedir. Bu tutar, önemli değildir. Belirtilmesi gerektiği için belirtilmelidir. Evin tutarı, sizin kararınıza kalmıştır. İstediğiniz tutarda ev seçebilir ve sisteme dahil olabilirsiniz. Daha sonra peşinat olayını netleştirmeniz gerekecektir. Sisteme peşinatlı veya peşinatsız dahil olabilirsiniz. Peşinat zorunluluğu yoktur, peşinat sizin faydanızadır. Peşinat ile borcunuz daha erken bitmiş olur. Bu aşamadan sonra aylık ödenecek taksitler ve taksit adetleri belirlenir. Burada da karar sizindir.

Aylık ne kadar ödeyebilecekseniz, bunu belirtmeniz gerekir. Bu sayede Birevim yetkilisi size yardımcı olacak ve en uygun ödeme planını belirtecektir. Taksit sayısı, kaç kişilik gruplara dahil olacağınızı belirler. 50 taksit yaparsanız, 50 kişilik gruba dahil edilirsiniz. Kişi sayısı, ay sayısına eşittir, gruplar bu şekilde oluşturulmaktadır. Bütün bu detaylar sözleşme haline getirilir ve Birevim ile sizin aranızda imzalanır. Bu aşamadan sonra evi ne zaman teslim alacağınız belirlenir. Teslim tarihi, noter huzurunda belirlenir. Noter aracılığı ile yapılan sıra tespiti ile ev alacağınız tarih netleşmiş olur.

Grupta bulunan herkes, bu şekilde ev alacağı tarihi öğrenmiş olur. Bu sayede istediğiniz evi, bu tarihte alabilirsiniz. Birevim, istediğiniz evi alır ve size teslim eder. Ev teslim edildikten sonra taksitler düzenlenir. Evin tutarına göre, taksitler değiştirilir. Taksitler, 1000/6 oranında düzenlenir, bu oranda zam yapılır. Bu şekilde düzenlenen taksitler sayesinde hem borcunuz daha erken biter hem de toplam maliyet etkilenmez.

Benzer Yazılar
BirevimBirlikte TasarrufGenelSesli Makaleler

Hedefi tam 12’den vurmak mümkün!

BirevimBirlikte TasarrufEkonomi & FinansGenelHaber

Sosyal Finansın Dünya Liderleri Bu Zirvede Buluştu

BirevimBirlikte TasarrufGenelHaber

Birevim’den Türkiye’de Bir İlk : “İslami Finans Raporu”

BirevimBirlikte TasarrufEkonomi & FinansGenelHaber

BİREVİM ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinden Anlamlı İş Birliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir