444 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Genel

Ev Almak İsteyenlere Tavsiye: Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ev almak isteyenler için tavsiyeler vereceğimiz bu yazıda, öncelikle satın almak istediğiniz evi başvurudan önce belirlemenizi ve bu evin bütçenize uygun olmasını önermekteyiz. Yıllarca kirada yaşamış olan ya da yeni bir ev almak isteyen herkes mutlaka kendileri için en iyisini arayacaktır. Bu noktada Bir evim, ev almak isteyenlerin hayalini gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Fakat tercih ettiğiniz evin, ödemelerini rahatça yapabileceğiniz ve bütçenizi zorlamayacak evler olması gerekir. Seçtiğiniz eve göre ödemelerinizi rahatça yapabilmeniz için Birevim uygun vadeler sunacaktır.

Satın Alınacak Eve Karar Verirken Dikkat Edilecekler

Ev alacaklara tavsiyeler ilk önce satın alma işleminden öncesini kapsamaktadır. Yukarıda da belirtildiği gibi satın alınmak istenen ev dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Birevim, faizsiz çalışan bir sistemdir ve alacağınız ev satış fiyatıyla size sunulur. Bu satış fiyatını taksitlere bölündüğü zaman aylık ödenecek tutar eve giren paranın yarısından çok olmamalıdır. Bu sizin bütçenizi kötü etkiler. Bu yüzden, ev seçiminin iyi yapılması tavsiye edilir. Ödeyebileceğinizden emin olduğunuz tutarın altına imza atmak çok önemlidir.

Satın alınacak olan evin fiyatından sonra özellikleri de dikkat etmeniz gereken unsurlardır. Evin konumu, güvenliği, kullanışlılığı, hasarı, risk durumu gibi tüm durumlar incelenmelidir. Bu ev bundan sonra sizin olacağı için, içerisinde yaşamanıza uygun olmalıdır.

Başvuru Sırasında Dikkat Edilecekler

Ev başvurusunda dikkat edilecekler arasında Birevim’in ev alma yöntemlerinin size uygun olanını seçmek bulunmaktadır. Bu ev alma yöntemleri:

  • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi
  • Sıra Tespitli tasarruf Yöntemi V2
  • Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi
  • Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi

Ev almak için sunulan bu tasarruf yöntemlerinden size en uygun olanını seçmeniz gerekiyor. Başvuru işlemleri sırasında müşteri hizmetleri ya da şubedeki temsilcilerle birlikte size en uygun tasarruf yöntemini ve ödeme yöntemlerini seçebilirsiniz.

Ev Alacaklara Genel Tavsiyeler

Ev alacaklara tavsiyeler arasında taksit sayıları da bulunmaktadır. Birevim aracılığıyla ev almak isteyenler ödeme yapacakları taksitleri kendileri belirlerler. Evin toplam değeri ve bütçenize göre taksit sayısını 60, 80, 120, 180, 240, 360 ya da 480 ay olarak belirleyebilirsiniz. Taksit sayısını aylık gelirinize göre belirlemeniz tavsiye edilir. Biran önce bitsin diye ödeyemeyeceğiniz bir yükün altına girmek yerine uzun taksitlerde daha düşük miktarlar ödeyebilirsiniz. Verilebilecek bazı diğer tavsiyeler şu şekildedir:

  • Eğer elinizde imkân olur ve toplu bir para elde ederseniz borcunuzun geri kalanını ödeyerek erkenden bitirebilirsiniz.
  • Gelir yönteminize göre ev seçmeniz tavsiye edilir.
  • Birevim’de tercih ederseniz hiç peşinat ödemeden de ev sahibi olabilirsiniz.
  • Eğer vade sırasında ödemenizde sorun yaşıyorsanız, taksit tutarı size fazla geliyorsa ya da daha fazlasını ödeyebilirim diyorsanız değişiklik yapma hakkınız vardır. Birevim’e ulaşarak taksit sayısı arttırabilir ya da ödeme tutarınızı değiştirebilirsiniz.

Benzer Yazılar
BirevimGenelMerak Edilenler

Dekorasyon Sırları ile Evinizi Güzelleştirin

Birlikte TasarrufGenelSesli Makaleler

Birlikte Tasarruf Finansı Nasıl İşler?

Genel

Evinizi Taşırken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Önemli Adım

Genel

5 Maddede Kendinizi ve Evinizi Depreme Hazırlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir