444 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Genel

Yüksek Faizle Ev Almak mı Birikim Yaparak Ev Almak mı Daha Mantıklı?

Yüksek faizle mi birikimle mi ev alınmalı sorusu, ev sahibi olmayı planlayan kişilerin kafalarında yer alan bir sorudur. Günümüzde malum ev fiyatlarından dolayı herkes kolay kolay ev satın alamıyor ve kirayla uğraşıyor. Ev satın almak isteyen, gelecek planları arasında ev sahibi olmak olan, evini değiştirmeyi planlayan ya da ev kuracak olan kişiler yüksek faizle ev almak mı birikim yaparak ev almak mı dana mantıklı olur diye soruşturuyor, ve planlarını o yönde yapıyorlar. Bu sorunun cevabı için evi satın alacak kişinin gelir durumu, iş durumu gibi faktörler çok önemlidir. En mantıklısı, kendi bütçene göre ev almayı planlamaktır.

Yüksek Faizle Ev Almak

Yüksek faiz oranlarıyla ev almak birçok insana mantıklı gelmemektedir. İçinde bulunduğumuz dönemde ev satın almak, ev sahibi olmak oldukça zor ve maddi açıdan zorlayıcıdır. Bu sebeple de insanlar direkt olarak bankalara, kredilere yönelmektedir. Bu bankaların çoğu ev kredilerini yüksek faizlerle vermektedir. Bir eve yüksek faiz uygulandığı zaman otomatik olarak evin yeni fiyatı değerinin çok üstünde olmaktadır. Bu da daha fazla para ödemenize sebep olacaktır. Bankanın sunduğu yüzdelik oran kadar her ay fazla fazla para ödersiniz. Bu da doğal olarak mantıklı gelmez ve insanlar tercih etmemektedir. Bu yüzden faizle ev almayı tercih eden kişiler daha düşük faiz oranlı bankalardan yararlanmaya çalışırlar ki ne olursa olsun faiz eve ödeyeceğiniz parayı gerçek fiyatının üstüne çıkaracaktır.

Birikim Yaparak Ev Almak

Para biriktirerek ev almak, bazı tüketicilere yüksek faizle ev almaktan daha mantıklı gelmektedir. Fakat bu da oldukça uzun bir sürenin kaybedilmesi anlamına gelmektedir. İçinde bulunduğumuz bu zamanda dediğimiz gibi ev fiyatları oldukça yüksektir. Bir evi satın almak için çok uzun yıllar para biriktirilmesi gerekmektedir. Eğer yeni bir ev satın alacaksanız ve şuan zaten size ait olan bir evde oturuyorsanız yıllarca para biriktirip sonradan ev almak isteyebilirsiniz. Gelir durumunuza bağlı olarak bu yıllarınızı alacaktır. Ama şuan kirada oturuyorsanız hem her ay kira ödeyecek hem de bir yandan para biriktirmeye çalışacaksınız. Bu da çok mantıklı gelmemektedir. Bunun yerine Birevim aracılığıyla her ay kira öder gibi ev sahibi olmayı tercih edebilirsiniz.

Birevim’le Ev Almanın Avantajları

Birevim ev satın almak isteyen kişiler için yukarıdaki seçeneklerden daha mantıklı seçenekler sunmaktadır. Öncelikle Birevim kesinlikle krediler gibi yüksek faizle ev satın alma, peşinat ödeme, kısıtlı taksit imkanları, vade farkları ya da kefil gibi zorunluluklar sunmamaktadır. Burada kolayca ev sahibi olabilmeniz için size yardımcı olunur. Satın almak istediğiniz evi kendiniz seçer ve o evi gerçek fiyatıyla, satış fiyatıyla satın alırsınız. Taksit sayısını da bütçenize göre belirler, ödemelerinizi rahatça yaparsınız. Bunun için yıllarca beklemenize gerek yoktur. Her ay size uygun taksitlerle kira öder gibi ödeme yapar, kendi evinizde oturursunuz.

Benzer Yazılar
BirevimGenelMerak Edilenler

Dekorasyon Sırları ile Evinizi Güzelleştirin

Birlikte TasarrufGenelSesli Makaleler

Birlikte Tasarruf Finansı Nasıl İşler?

Genel

Evinizi Taşırken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Önemli Adım

Genel

5 Maddede Kendinizi ve Evinizi Depreme Hazırlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir